Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym jest przeznaczone dla każdej osoby fizycznej. Obejmuje wyrządzenie szkód innej osobie takich jak uszczerbek na zdrowiu, śmierć czy uszkodzenie mienia. Jeśli wyrządzisz innej osobie szkodę, Towarzystwo Ubezpieczeniowe wypłaci tej osobie odpowiednie odszkodowanie. Ubezpieczenie można dopasować do własnych potrzeb. Jest to produkt, dzięki któremu zabezpieczymy się przed poważnymi konsekwencjami finansowymi.

Warto się ubezpieczyć, jeśli:

  • posiadasz dom lub mieszkanie i przechodzień złamie nogę na Twoim nieodśnieżonym chodniku lub doniczka spadnie z Twojego balkonu i zniszczy czyjś samochód,
  • jeździsz rowerem i potrącisz przechodnia,
  • posiadasz sprzęty domowe takie jak pralka, która w przypadku awarii może zalać mieszkanie sąsiada,
  • masz dzieci i obawiasz się, że mogą nieumyślnie wyrządzić szkodę np. dziecko może wybić piłką okno sąsiadowi,
  • zatrudniasz w domu pracowników, którzy mogą wyrządzić szkodę gościom lub sąsiadom,
  • jesteś właścicielem zwierząt (w tym egzotycznych), które mogą zaatakować inne osoby,
  • uprawiasz sport amatorsko i możesz np. w trakcie zjazdu na nartach wjechać w innego narciarza i spowodować poważny uszczerbek na zdrowiu.

Co więcej, jeśli zaistnieje taka potrzeba, można zapewnić ubezpieczenie za granicą Polski, również na terytorium USA i Kanady. Także za wyrządzenie szkód z wynajmowanym mieszkaniu, garażu czy innej nieruchomości. Klient może wykupić również ochronę związaną z posiadaniem i używaniem broni palnej. Przed zakupem trzeba dobrze przemyśleć jakie potencjalne wypadki mogą się wydarzyć, tak aby, jak najlepiej dopasować polisę do swoich potrzeb.
Osoba poszkodowana może domagać się zadośćuczynienia w przypadku wyrządzenia szkody na zdrowiu lub odszkodowania w przypadku spowodowania zniszczeń mienia. Jeśli dojdzie do wyżej wymienionych wypadków, należy poszkodowanemu przekazać numer polisy ubezpieczeniowej, który ma za zadanie zgłosić szkodę ubezpieczycielowi. Ten z kolei ma obowiązek zająć się sprawą, tak aby klient nie musiał zajmować się formalnościami.

Gratis!

Pomoc przy szkodzie

W ramach obsługi szkody nasi doradcy pomogą Państwu bezpłatnie zgłosić szkodę oraz skompletować niezbędną dokumentacje celu szybkiego zamknięcia szkody. W przypadku wystąpienia poważniejszych szkód lub opóźnień z wypłatą należnego świadczenia skierują Państwa do specjalisty który bezpłatnie wskażę najszybszą drogę do rozwiązania problemu.